Meetaimed

Meil on hea meel Teile pakkuda meetaimi, mis tooksid kasu nii mesilastele ja nende omanikele.

Soovitame rühmitada meetaimi nende õitsemisaja järgi.
Kevadised meetaimed: sarapuu, lepp, vaher, võilill, põldsinep jt.
Suvised meetaimed: valge ja roosa ristik, valge mesikas, tatar, lutsern, mesiohakas, kurgirohi, keerispea, ussikeel, meliss jt.
Sügisesed meetaimed: kanarbik, moldaavia tondipea, münt

Soovitav oleks kasutada erinevaid meetaimi, et pikendada mesilaste korjeaega.

Valge ristik
Valge ristik on tuntud kui üks paremaid karjamaataimi ning on hinnatud kultuurrohumaade heinakamara koostisosa.
Mesilased külastavad valget ristikut enamjaolt suve alguses. Meesaak on ca.100 kg/ha. Saaki mõjutavad järgmised tegurid: õhuniiskus ja temperatuur. Samuti vähendab nektarisaaki liigne lämmastikväetiste andmine. Soodsad tingimused on päeval 24 oC ja öösel 14 oC . Valgest ristikust saadav mesi on peetud parimaks. Värvuselt on mesi hele ning peaaegu värvitu, õietolm aga pruunikas.

Keerispea
Külviaeg on keerispeal soovitavalt varakevadel hästi ettevalmistatud põllule külvinormiga 6 – 8 kg/ha. Õitsemine on 50 – 60 päeva külvist ning õitseaeg on 40 päeva. Meesaak on kuni 150 kg/ha.

Valge sinep
Kasutatakse peamiselt õlikultuurina kuid leiab rakendust ka meetaimena. Soovitav algselt katsetada väiksemal pinnal, et teada saada valge sinepi külastavust mesilaste poolt. Külviaeg on varakevadest kuni juuli keskpaigani. Külvinorm on 15 – 18 kg/ha.

Tatar
Tatar on soojustarmastav taim. Kasvutingimustena vajab niiskemat mulda. Külvinorm on 80 – 90 kg/ha. Tatar on hea toiduvili ja väga hea meetaim.

Valge mesikas
Valge mesikas on kaheaastane liblikõieline sööda ja haljasmassikultuur. Valge mesikas vajab head külvieelset maa ettevalmistamist. Külvinorm on 20 – 25 kg/ha. Õitseb juuli alguses 1 kuu. Meesaaki võib saada üle 200 kg/ha.