Muruseemne valimine

Kuidas valida õiged seemned?

Unistuste muru rajamine algab muruseemne valikust. Iga muru saab alguse pisikestest, kuid võimsatest seemnetest, millest kasvab lõpuks roheline ja terve muru.

Muru seemne valikul ei ole ühte ja õiget valikut. See sõltub suuresti erinevatest asjaoludest – pinnasest, otstarbest, päikesevalgusest ning kui palju muru peal tallutakse.

Kui koht on väga varjuline, siis soovitame üldjoones ainult Varjumuru. Varjumuru püsib ilusana ka varjulises kohas, kus päikesevalgust on vähe. Varjumuru ei talu küll nii palju tallamist kui universaalmuru või spordimuru, kuid siiski rohkem kui iluaia muru.

Kas on soov et muru ka õitseks? Selleks on parim valik Kodumuru. Murus hakkab õitsema valga ristik, murule on iseloomulik, et seal sees on üks laiema lehega kultuur. Visuaalselt on ta teistest murudest kõige erinev. Meelitab kohale mesilasi.

Kui murul veedetakse keskmisel rohkem aega ja mängitakse palli, oleks parim valik Spordimuru. See on hea ka lastega peredes, kus murul on suurem koormus. Kasvatatakse suuri kõrrelisi, mis peavad paremini vastu.

Kui muru peal tallutakse vähe ning ka muru asukoht on päikeseline ja pinnas on seal alati parajalt niiske, siis selleks sobib kõige tavalisem Universaalmuru.

Iluaeda, kus väga ei käida ja muruplatsi eesmärk ongi olla dekoratiivne ja ilus, soovitame Ilumuru. Ilumuru seemnete hulgas on palju peenelehelisi taimeliike. Ilumuru jätab kõige ühtlasema, tihedama ja ilusama tulemuse. Küll aga vajab ilumuru palju hoolt – vähemalt kord nädalas niitmist ning pidevalt väetamist.